אישה מבוגרת שמכרה בדוכן לא חוקי קיבלה דוח משוטר, מה שעשה לאחר מכן השוטר ריגש את כולם


1

בטייוואן ישנם מקומות רבים שניתן למצוא בהם שבילים שמלאים בדוכנים של אוכל ועוד, אך כדי להפעיל דוכנים כאלה צריך רשיון חוקי. כשיש חשש לדוכן שפועל ללא רישיון, השוטרים בדרך כלל מגיעים ונותנים קנס לבעל הדוכן.

אישה מבוגרת וסבתא חביבה שמוכרת מוצרים בדוכן משלה. יום אחד היא ראתה שוטר שסייר ברחוב שבו עבדה ושעמוס בדרך כלל בדוכנים נוספים.

בעוד בעלי הדוכנים הצעירים מיהרו לקפל את הכל לפני שהשוטר יגיע אליהם ויתן להם קנס, הסבתא נטייזן הייתה מבוגרת מדי כדי לקפל את הדוכן שלה ולברוח.

לאחר שכולם עזבו, הרחוב הפך לשקט וריק שוב, אבל היה דוכן אחד שעדיין לא נסגר עד הסוף, זה היה הדוכן של הסבתא. מאחר שהיתה מבוגרת מאוד ואיטית לקח לה זמן לאסוף את החפצים וללכת. בתוך כמה דקות הגיע השוטר למקום והסביר לה שהפעילות שלה במקום מנוגדת לחוק.

הסבתא ביקשה ואף התחננה בפני השוטר שלא לתת לה קנס, אך לצערה היא לא הצליחה לשנות את ההחלטה שלו.

אך לאחר מכן קרה משהו שמחמם את הלב, בזמן שהשוטר כתב את הקנס, הוא שלף את הארנק והוציא שטרות של אלף דולר טייוואני לסבתא כדי שתשלם בזה את הקנס שנתן לה. בתגובה, הסבתא עמדה שם והייתה המומה, אך סירבה לקבל את הכסף מהשוטר.

השוטר התעקש שהסבתא תיקח את הכסף ונתן לה אותו בזמן שכבר הספיק להסתלק מהאזור. הסבתא עמדה שם ודמעות זלגו מעיניה.

הסיפור בזמנו זכה לתשומת לב רבה ורוב התגובות ברשת היו מאוד אוהדות כלפי השוטר.

“99.99% מהשוטרים הטיוואנים הם חמים וחביבי לב”, כתב אחד הגולשים. גולש אחר כתב: “יש הרבה אכזבות בחיים, אבל בין האכזבות האלה יש סיטואציות שמחממות את הלב ושהופכות את העולם שלנו למקום טוב יותר לחיות בו”.

הייתה גם תגובה מתלמיד הלומד בבית ספר מטעם המשטרה: “השוטר עשה את עבודתו על פי החוק, והיה קשה לו להוציא לסבתא קנס. הוא נאלץ להוציא את הדו”ח הזה כדי למנוע מבעלי דוכנים אחרים להפעיל את העסק שלהם באזורים שמוגדרים לא חוקיים”.

אהבתם? שתפו!