טיפל בקשישה בודדה במשך עשור – כשהלכה לעולמה קרה לו דבר מדהים שלא ישכח לעולם


0
צילום אילוסטרציה: depositphotos.com

בחור צעיר בשם ליו נאן, החליט לשכור חנות בעיר ולפתוח סופרמרקט קטן. חייו בעיר כולל בית עסק שלו, התנהלו בצורה חלקה, עד שמשהו לא טוב קרה לשכנה הקשישה שלו.

שכנתו היתה כבר מבוגרת והיא נהגה להסתובב בשכונה לבדה בכל פעם. האנשים מסביב הרגישו רע בכל פעם כשראו אותה מתהלכת לבדה אך אף אחד לא באמת ניסה לתקשר איתה.

יום אחד, היא טיילה מתחת לביתו של ליו נאן רגע לפני שהתחלקה בשלולית של שמן מנוע. ליו נאן ראה את הכל מהמרפסת של בית ומיד מיהר לרדת לעזור לאישה ואף להביא אותה אל בית החולים.

עצמותיה היו שבורות והיא סבלה מזרוע ימין סדוקה ומנקע בקרסול. הרופאים אמרו שהזרוע שלה יזדקק לזמן ארוך כדי להתפרא. כהקשישה החלה להתאושש בבית החולים, היא הראתה סימנים שהיא אינה ממש מודאגת מפצעיה.

ליו נאן שאל אותה אם יש לה ילדים שיכולים לטפל בה, היא ענתה שלא. לאחר שטיפלו באישה הקשישה, ליו נאן החזיר אותה הביתה וסייע לה. זו היתה הפעם הראשונה שבה נכנס ליו נאן לבית האישה. הוא שם לב שהכל מאורגן היטב, ושהחפצים בבית נראו עתיקים.

ליו נאן ריחם על שכנתו הקשישה, והוא גם חש באחריות חלקית לגרימת התאונה מאחר והשמן מנוע שהתחלקה הקשישה, נזל ממכוניתו. הוא אמר לה לא לדאוג ושהוא ישלח לה ארוחות חמות לאורך כל היום. בערב היה חוזר לביתה של הקשישה עם קערה של מרק עוף. היא אכלה והיתה אסירת תודה. היא התחילה לספר לליו נאן על עברה.

מסתבר שלקשישה היה בן פעם, אבל הוא נפטר בגיל שלושים בגלל סרטן הכבד. היא התגוררה עם בעלה בבית עד שמת לפני חמש שנים, והיא נשארה לטפל בעצמה. מאז ועד היום היא חייה על קצבת זקנה.

ליו נאן ריחם על האישה ואף הביע הזדהות עם אובדן משפחתה מאחר וגם הוריו של לליו נאן לא מתו כשהיה בן שלושים.

הוא הקפיד להביא שלוש ארוחות ביום לאשה הקשישה ורשם לעצמו את הדברים שהיא אוהבת לאכול. היא ניסתה לשלם לליו נאן על הארוחות, אבל הוא לא היה מוכן לשמוע על כך. שנים עברו כך, ועד שחלף עשור.

באותו זמן, ליו נאן התחתן עם אישה לבבית שהייתה שפית במקצועה. כל מה שהיא הכינה היה מדהים לחלוטין והיא לקחה ארוחות לאישה הקשישה שהפכה להיות לחלק ממשפחתם.

יום אחד, הקשישה הלכה לעולמה. ליו נאן ואשתו סידרו את ההלוויה ודאגו לכל הסידורים. יומיים לאחר ההלוויה, דפק עורך-דין על דלתם ואמר שהוא מגיע כדי לתת את הצוואה של הקשישה.

הם נדהמו לגלות שהקשישה נתנה את ביתה וכל רכושה לליו נאן ולאשתו.

למחרת הם הלכו והתחילו לנקות את החפצים שלה. היו לה עתיקות רבות. אבל רק אחת מהן בלטה מאוד, ציור ישן שהיה תלוי בחדר השינה שלה. מסתבר שהציור היה שווה כסף רב מאחר והיה שייך לשושלת צ’ינג.

ליו נאן הצנוע והטוב החליט לתרום את כל העתיקות ורק שמר על ביתה של הקשישה. הוא לא הרגיש נכון לקחת הון כזה מן האשה המבוגרת.

מקור: gtgoodtimes

אהבתם? שתפו!