צפו: הוא טיפל בפינגווין פצוע בשנת -2011 ושחרר אותו לטבע – מאז הפינגווין חוזר כל שנה לבקר אותו


0
צילום אילוסטרציה: depositphotos.com/ Giedriius

בשנת 2011, ג’ואו פריירה דה סוזה, בן 73 מברזיל, מצא פינגווין גוסס על החוף. ג’ואו מיהר לקחת את הפינגווין לביתו וטיפל בו עד שהחלים. אבל, הוא מעולם לא חשב כי המעשה שלו יצור סוג מערכת יחסים ארוכה עם הפינגווין.

כאשר מצא את היצור המסכן, היה הפינגווין על סף מוות ורעב כשהוא שרוע על הסלעים. הפינגווין היה מכוסה כולו בשמן שחור ונדרשו לג’ואו שבועות לנקות את השמן שנדבק לגופו של הפינגווין. לאחר שהפינגווין החלים, שיחרר אותו ג’ואו בחזרה אל הטבע, אל הים.

ג’ואו חשב שבזה הסתיים המפגש שלו עם הפינגווין, אלא שכעבור שנה לאחר מכן אותו פינגווין חזר אל החוף, זיהה את ג’ואו והלך אחריו הביתה. מאז, הפינגווין חוזר כל שנה כדי לפגוש את מי שהציל את חייו.

בראיונות שקיים ג’ואו עם כלי תקשורת אמר: “אני אוהב את הפינגווין כאילו הוא הילד שלי ואני מאמין שהפינגווין אוהב אותי. לאף אחד אחר אסור לגעת בו. הוא מנקר את מי שמנסה לעשות זאת.

הוא יושב על הברכיים שלי, נותן לי לעשות לו מקלחת, מאפשר לי להאכיל אותו סרדינים ולהרים אותו”, הוסיף.

ביולוג מומחה שחקר את הקשר המיוחד בין הפינגווין לג’ואו אמר, כי לא נתקל מעולם בדבר כזה. אך הוא סבור כי הפינגווין מרגיש שג’ואו הוא פינגווין כמוהו ולכן הקשר שנוצר בין השניים הוא כמו קשר משפחתי.

הסיפור המדהים הזה הזכיר לנו סיפור נוסף שכתבנו עליו כאן באתר ‘רץ ברשת’ לא מזמן.

מייק קרדנז, סיפר כי לפני כארבע שנים הוא הציל ציפור קטנה המכונה יונק דבש [צופית בוהקת] לאחר ששכבה במרפסת הקדמית של ביתו בזמן שהייתה פצועה ולא הייתה מסוגלת לעוף.

מייק קרדנז, טיפל בציפור (שאותה כינה באז) במשך שמונה שבועות, עד שהציפור החלימה וחזרה לטבע. אך כאמור מאז היא חוזרת לביתו מדי שנה בעונת האביב.

אהבתם? שתפו!