צפו: מה עשו שלושה גברים שיצאו לבלות ונתקלו בקשישה בת 71 יושבת ברחוב בקור עז


1
צילום אילוסטרציה: depositphotos.com/ astrophytum

לצערנו, ישנם יותר ויותר חסרי בית בעולם. כן, גם במדינות מערביות כולל בריטניה וגם כאן אצלנו בישראל.

למרבה המזל, ישנם אנשים טובים באמצע הדרך שמנסים בכל דרך לעזור להומלסים בפרט ולאנשים נזקקים בכלל.

הסיפור הבא התרחש בבריטניה בערב חג המולד ב – 15 לדצמבר 2017. שלושה גברים שיצאו בערב החג, נתקלו בקשישה בת 71 שישבה ברחוב במרכז בריסטול והסתתרה מהקור העז כשהיא עטופה בכמה שקיות ניילון.

במקום לחלוף על פניה ולהמשיך בבילוי, הם החליטו לעצור ולשוחח איתה כדי להבין מדוע היא יושבת באמצע הרחוב.

הקשישה סיפרה להם שהיא גרה ברחובות בריסטול במשך 18 שנה, אך לא ידוע מדוע זה קרה ואיך עד כה אף אחד לא סייע לה.

רוג’ר הארטיגן בן ה -43, יחד עם חבריו ג’ו ריץ ‘ודייויד הריסון, החליטו לעשות מעשה מרגש במיוחד ושילמו 145 ליש”ט כדי שהקשישה הבודדה תישאר במהלך חג המולד בבית מלון.

“ראיתי את האישה הזאת והיא נראתה שברירית מאוד. היא אמרה שהיא בת 71 ואין לה לאן ללכת. נתנו לה קצת כסף וכמה סיגריות וניסינו להזמין לה מונית שתיקח אותה למלון – אבל אף אחד לא עצר.

אז כמה מהחבר’ה רצנו קדימה כדי למצוא מלון עם חדר פנוי ואני הלכתי איתה דרך מרכז העיר ביחד עם החפצים שלה.

ואז אחד הבחורים התקשר ואמר שהם מצאו חדר במלון מול ההיפודרום. הלכנו אל החדר ובדקנו אותו.

היא היתה כל כך פגיעה – אין שום דרך שאוכל לעזוב אותה. אני חושב שהיא היתה קצת מזועזעת ממה שקרה כשאמרתי שנמצא לה מלון, רצינו לוודא שהיא בטוחה”.

המחווה הזאת שעשו שלושת הגברים לקשישה לא תפתור את הבעיה שלה לתמיד. אך אין ספק שעבורה זו מתנת חג מולד שמחממת את הלב.

כיף לדעת שישנם אנשים טובים בחוץ שתמיד נמצאים שם בכדי לסייע לאחרים גם על חשבון הזמן היקר שלהם. אכן, יש תקווה לאנושות.

הסיפור הזה הזכיר לנו סיפור נוסף של אנשים טובים שעזרו להומלס: שרלוט אליס וטיילור וולדן היו תקועים בתחנת הרכבת התחתית של לונדון בינואר 2017 במזג האוויר הקפוא לאחר שהמתינו לרכבת האחרונה, הם שמעו קול קורא מאחורי גבם, זה היה הומלס בשם ג’ואי שנתן להם את המעיל שלו.

“אף אחד לא ראוי להיות בחוץ בתנאים האלה. אני לא אומר שצריך לסמוך על כל מי שאתה פוגש בפינת הרחוב, אך על מי בדיוק אתה צריך לסמוך?”, כתבה אליס.

“כל החברים והמשפחה שלי בתחילה חשבו שאנחנו משוגעים וחשבו על הגרוע ביותר”, אמרה. “אחרי שהצגנו להם את ג’ואי כולם אהבו אותו מיד כי הוא באמת כזה בחור אמיתי”.

אליס גם תיארה את האופן שבו הם עוזרים לג’ואי: “לקחנו אותו למסעדה הודית, לקחנו אותו למעצב שיער, אנחנו נתנו לו מכשיר טלפון, החברים שלי נתנו לו בגדים חדשים, אנחנו הולכים איתו לשחק פוטבול, משחקים בפלייסטיישן, הוא אפילו עוזר לאמא שלי להאכיל את הסוסים”.

חמישה ימים לאחר מכן, ג’ואי קיבל ראיון עבודה. הוא סיפר כיצד הפגישה עם בני הזוג שינתה את חייו.

אליס סיימה את הפוסט שלה בפייסבוק עם מסר חזק לכולם: “לפעמים כל אחד צריך מישהו שניתן לתת לו קצת מהזמן שלנו. אני חולק את הסיפור הזה מסיבה אחת בלבד, לגרום לכם לדעת שיש אנשים שם בחוץ. רק תנו להם קצת מזמנכם. זה לא עולה כלום”.

אהבתם? שתפו!