זירת המומחיםצפה בהכל

מומחים מספרים אלה הארבעת הסימנים שסבלתם מהזנחה בילדות

פנינו למספר מומחים שמעידים על ארבעת הסימנים על כך שהוזנחתם בילדות ולא קיבלתם מספיק צומת לב - מומחים מסבירים לכם בדיוק מה הם ואיך לתקן את זה.

מומחים מספרים רוב ההתנהגויות שלכם בחיים הבוגרים קשורה דווקא לילדות – כמה פעמים ביום יוצא לכם להסביר את עצמכם לאנשים אחרים? האם אתם מרגישים שלאף אחד מהסביבה שלכם לא אכפת ממה שעובר אליכם? יוצא לכם לאכול ברגע שיש לכם יותר מידי רגשות? אולי זה באמת אחד מהסימנים שלא הייתה לכם מספיק אהבה בילדות או לא קיבלתם את הצומת לב לה הייתם זקוקים כשהייתם קטנים.

פנינו למספר מומחים שמעידים על ארבעת הסימנים על כך שהוזנחתם בילדות ולא קיבלתם מספיק צומת לב – מומחים מסבירים לכם בדיוק מה הם ואיך לתקן את זה.

כאשר תינוק נולד הוא מקבל את כל האהבה, החמלה והדאגה שהוא זקוק לה. על מנת שילד יגדל עצמאי ומאושר הוא צריך להיות ילד יציב ומאוזן זה שתמיד הקשיבו לו וייחסו אליו חשיבות מרבית אשר כוללות את הרגשות שלו. ברגע שהילדים גדלים בסביבה שלא מספקת להם את כל הצרכים האלה, זה יכול להתבטא במספר אתגרים בהמשך החיים, אשר ישפיעו על מגוון התנהגויות והתנהלות במספר מישורים.

ככל שאנו מתבגרים אנחנו מתחילים להתבונן פנימה ולהבין את ההתנהלות היומית שלנו בצורה מסוימת, באופן בוגר יותר נגיד ככה. אנחנו כבר יודעים להחליט החלטות ולקבל שליטה עליהם.

פסיכולוגית קייט ג'יליס פרסמה מאמר אשר מדבר על הפסיכולוגיה של היום שם היא מסבירה במפורט איך היא בעצם עוזרת ומסייעת לזהות את כל הסימנים שעשויים להראות בדיוק שהייתה קיימת הזנחה בילדות. בנוסף היא מסבירה איך לשחרר את עצמנו מהאחיזה או הזיכרון של אותם החוויות ילדות שעברנו ולתקן את כל הנזקים שהסביבה שבה גדלנו יצרה.

1. שקופים ובלתי נראים – 
ברגע שזיהיתם את תחושת הכעס שיש לכם מזה שאתם בלתי נראים, אחרי שתתגברו על השלב הראשוני של התחושה הזאת וטיפה תירגעו, הזכירו לעצמכם שאתם היחידים שיכולים לבחור שלא להיתפס בתחושה הלא נעימה הזאת ולתת לה פשוט לחלוף מעצמה. לרגשות שלנו יש נטייה להתעצם ברגע שמתחילה ההדחקה, אבל ככל שתפתחו לתחושה הזאת ותהיו מודעים לדפוס הזה אם הזמן ההשפעה שלו תפחית וכלל לא תפגע בכם יותר.
האם יוצא לכם לחשוב לעצמכם הלוואי והייתי כמוהו או כמוה, משווים את עצמכם בתדירות גבוה לאנשים אחרים? מה יש לכם ומה יש להם השוואות גוף והקריירה ומערכות יחסים, זהו סימן ראשוני להערכה עצמית נמוכה או לחסור בטחון שמאוד חשוב לשים לב אליו ודווקא לא להתעלם ממנו.
במידה והעמקתם בנושא ועשיתם אם עצמכם חשבון נפש, הגעתם למסקנה ברורה שאתם אכן משווים את עצמכם את חייכם לאנשים אחרים. אתם בטח מחפשים פתרון ברגע זה אך להעלים את התחושה ואת ההרגשה של חוסר הערכה עצמית.
עשו את הדבר הבא: במידה ואתם גוללים ברשתות החברתיות ובאותו הרגע עושים שוב השוואה בין מה שאתם רואים למולכם אליכם, מתמלאים בקנאה שלכם לא קיים הדבר הזה הניחו רגע בצד את הטלפון שלכם, התמקדו בדבר אחר משהו שיעצים אתכם באותו רגע למשל: כתבו לעצמכם צלמו תמונה יפה של עצמכם צאו לטייל בטבע התחברו לעצמכם תדברו אם הנפש הניחו לעצמכם להתמקד בעצמכם בלבד מאוד חשוב שתזכירו לעצמכם שהדברים שאתם רואים אף פעם לא כמו שהם באמת במציאות וכל סיפור שונה מגופו לגופו.

בנוסף מומחים רבים מסבירים ומאמינים כי השוואות הם דווקא חיוניות והכרחיות והדרך הבריאה ביותר להשתמש בהן היא להשוואות  את עצמנו לעצמנו זאת אומרת להבין שאתם נמצאים במקום הרבה יותר טוב מזה שהייתם בו בעבר.
3. הסברים ותירוצים בלי סוף – 
החלק הרביעי והאחרון מומחים אומרים, שחלק מהילדים גדלים בסביבה שרגשות הם דבר מבייש או שפעולות מסוימות מובילות לעונש, גם בבגרות שלנו אנו עלולים להרגיש שהמון מהדברים שאנו עושים הם דברים רעים אפילו שבפועל הם לא אבל שוב אין לזה מקום כי מזה גדלתם. הרצון תמיד להסביר בפירטי פרטים הוא מנגנון שיצרתם לעצמכם מילדות כמו הגנה שמשמשת עבורכם מניעת בעיות או עונשים שהייתם רגילים אליהם בילדות.
לפעמים אנו פשוט אומרים יותר מידי וקורה שאנחנו מסתכלים על עצמנו מהצד ובעצם מבינים את זה באיחור במצבים כאלה קחו נשימה עמוקה ותזכירו לעצמכם תמיד שאין צורך בהסברים ודין חשבון לאף אחד אף אחד לא צריך לדעת מאיזה סיבה אתם מרגישים ככה אתם לא חייבים הסברים או תירוצים.

 

4. התמכרויות בשביל למלא חלל ריק –

הפרעות אכילה הם גם מאחת התופעות המוכרות בהזנחה בילדות או שימוש בחומרים ממכרים כגון: סיגריות, סמים קלים, קשים וכדומה. ברגע שילד סובל מהזנחה קשה מאוד הגיוני שיפנה אוטומטית לחומר ממכר. גם אוכל יכול להיות ממכר כדי למצוא נחמה ולמלא חלל ריק, במידה וקיימת אצלכם היקשרות מסוימת לאחד מהחומרים האלה וזה מחמיר אם הזמן חייב להיכנס למודעות שאתם נמצאים במקום של סבל.

מאוד רצוי להבין ולטפל בבעיה כי אם הזמן היא רק מחמירה ולא נהיה יותר טוב. ברגע שאתם מושיטים את ידכם לאוכל, לסיגריה, לסם מסוים ועדיין לא הבנתם שאתם מכורים אליו. חשבו ישר בשביל מה אתם לוקחים זאת? מה זה בעצם ממלא לכם איזה חלל מה חסר לכם שאלו את עצמכם את השאלות הללו ונסו להבין דרך מטפל מה הסיבה להיקשרות הזאת לאותו החומר.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button