זירת המומחיםצפה בהכל

עוסק פטור למי זה מתאים ומי עומד בהגדרה לפתיחת עוסק

החלטתם לפתוח עוסק פטור ולא יודעים אם הנכם עומדים בקריטריונים ? הכנו לכם מדריך קצר לכל עם כל המידע הבסיסי שאתם צריכים לדעת

כך תוכלו לדעת אם הנכם עומדים בקריטריונים לפתיחת עסק פטור 

 

על מנת לפתוח תיק עוסק פטור תצטרכו לעמוד בקריטריונים הבאים:

  1. הכנסה שנתית של לא מעל ל- 99,893 ש"ח, המידע נכון לשנת 2021. כאשר מדובר על הכנסה שנתית מדובר על ברוטו ולא מהרווח הכולל. 
  2. אינכם עוסקים במקצועות חופשיים. אם הנכם נכנסים להדגרה של מקצועה חופשי לא תוכלו לפתוח תיק עוסק פתור ותצטרכו לפתוח תיק עוסק מורשה. בין המקצועות החופשיים: אדריכלים, יועצי מזון, טכנאים במעבדות שיניים, יעוצים פנסיוניים, יועצים קולינריים, רואי חשבון ועוד'. (לרשימה המלאה ניתן להיכנס לאתר משרד המיסים)

אם אתם עונים להגדרות של עוסק פטור בפניכם שתי אפשרויות לפתיחת התיק

 

אפשרות ראשונה – פתיחת תיק בעצמכם

על מנת לפתוח את התיק בעצמכם תצטרכו להצטייד בטפסים וצילומים למיניהם ולגשת איתם למוסדות הבאים:

  • מס הכנסה – יש להצטייד בטופס 5329, צילום חוזה שכירות, תעודת זהות וטופס 2542 (בקשה לפטור מניכוי מס) 
  • תיק במע"מ – יש להצטייד בטופס 821, צילום חוזה שכירות של העסק או הדירה, תצלום תעודת הזהות בנוסף לצילום תעודת הסמכה בתחום בו תרצו לעסוק.
  • תיק בביטוח לאומי – יש להצטייד בטופס 6101 ותצלום תעודת זהות.

לפתוח תיק בעצמכם דורש ממכם  מילוי טפסים רבים טרטורים ונסיעות מיותרות למוסדות השונים, זמן אותו תוכלו לחסוך לעצמכם ולהשקיע אותו בלהתחיל להרוויח כסף ולמצוא לקוחות. על מנת להקל על עצמכם מומלץ לפנות לרו"ח. 

אפשרות שניה – פתיחת תיק בעזרת רו"ח

המסלול הפשוט יותר הוא לגשת לרו"ח. הרואה חשבון יסביר לכם את כל מה שתצטרכו לדעת ויגש לפתוח את התיק במקומכם כך שלא תצטרכו לנסועה לא לביטוח לאומי ולא לרושיות המס. רו"ח יעקוב ויטפל בהתנהלות השוטפת שלכם והדיווחים השנתיים. העלויות די זניחות כך שאין סיבה לעשות את התהליך בעצמכם. 

לרו"ח משלמים או פעם בשנה או על בסיס תשלום חודשים, תשלום חודשי יעלה לכם בין 150 ל-500 ש"ח.

בנוסף יש את עלות הכנת דוח השנתי בין 1000 ל-1300 ש"ח. 

עלויות אלה קבועות וברוב המקריים חודשיות. ישנם גם עלויות שלא כלולות בתשלומים אלו כגון הצהרת הון (חובה למלא הצהרת הון כל כמה שנים) על מנת שלא יהיה אי נעימויות יש לוודא בדיוק מה השכר טרחה החודשי כולל.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button