טוב לדעתצפה בהכל

קניית רכב מליסינג: כל מה חשוב לדעת במדריך לרכישת רכב

קניית רכב חדש היא תהליך מורכב ויש לשקול פרמטרים רבים ומשתנים. כדי לעזור ולמקד אתכם יצרנו מדריך מפורט עבור קניית רכב מליסינג שיעזור לכם להבין

כולנו היינו רוצים את האפשרות ליהנות מרכב חדשני ומודרני ברכישה נוחה ובטוחה עם תשלומים נוחים. בדיור עבור זה קיימות חברות הליסינג השונות המאפשרות לנו להגשים את החלום בתנאים הכי נוחים ותומכים שיש באמצעות קניית רכב מליסינג. אומנם, למרות הנוחות הקיימת בקנייה או השכרת רכב דרך ליסינג עדיין מומלץ להבין קצת יותר את המערכת ואת תוכנית התשלומים הקיימת על מנת לבוא מוכנים יותר לקראת סגירת העסקה. 

שלב הכנה מקדימה, איך לבחור את הרכב הנכון בתנאים המתאימים?

על מנת להגיע מוכנים וממוקדים לרכישת רכב יש לדעת קודם מה הדרישות שלכם, מה התנאים בהם תוכלו לעמוד ומה העדיפויות שלכם. כל זה חשוב לדעת מבעוד מועד על מנת להגיע מוכנים לפגישה של סגירת העסקה. ישנם כמה פרמטרים אותם עליכם לשקול בתהליך: 

1. מהן הדרישות הכלליות שלכם מבחינת בטיחות, אמינות, צריכת דלק לקילומטר וכו'?

2. מהו הסכום אותו אתם יכולים להשקיע על רכישת הרכב וכל ההוצאות הנלוות?

3. כמה אנשים אתם במשפחה ומהו גודל הרכב אותו אתם צריכים בהתאם לכך?

4. כמה אנשים נוהגים ברכב ומה המקסימום נוחות שתתאים לכולם? 

5. האם אתם צריכים רכב שמתאים לנסיעות ארוכות ובין עירוניות או רכב חלב יותר לנסיעות בתוך העיר?

6. סקר שוק ומחקר יסודי – מי המתחרים בשוק? האם יותר משתלם ונוח לכם לקנות רכב חדש או ללכת לפי מסלול השכרה לתווך הארוך של שירותי ליסינג?

אחרי שסגרתם את הדרישות והתנאים המתאימים לכם הגיע השלב להחליט מאיפה אתם מעוניינים לקנות. מומלץ טרם הרכישה לבדוק מספר מקומות, לקבל כמה הצעות מחיר ולבדוק אפשרויות מימון שונות. כל זאת על מנת למצוא את המקום והמסלול הכי נוח ומתאים עבורכם ועבור היכולות שלכם, כאן מגיע השלב של בדיקת הנושא של קניית רכב מליסינג. 

האפשרויות הקיימות לרכישת רכב: 

1. מסלול טרייד אין: מקומות רבים מאפשרים "החלפת רכבים" בתמורה לקיזוז. ישנה אפשרות לחפש מקום בו תוכלו למכור את הרכב הישן שלכם בתמורה לקיזוז העלו מהרכב החדש אותו אתם מעוניינים לקנות. 

2 . מסלול הלוואה: בנקים וגופיים פיננסיים רבים מאפשרים לקיחת הלוואה לצורך רכישת רכב חדש.

3. מסגרת תשלומים: כמעט בכל קנייה שאינה מאדם פרטי ניתנת האפשרות לרכוש את הרכב בתשלומים לפי מסגרת מימון מסודרות. 

שלב הרכישה, איך עובד התהליך של קניית רכב מליסינג

המושג 'ליסינג' מתייחס לתוכנית מימון לציוד אך כוללת גם רכישת רכבים חדשים. ישנם שני מסלולי רכישה לרכב דרך ליסינג- רכישה פרטית או עסקית ותנאים והמחירים משתנים בין עסקה לעסקה בהתאם לדרישות. 

קניית רכב מליסינג: כל מה חשוב לדעת במדריך לרכישת רכב

מסלול קניית רכב מליסינג פרטי:

קניית רכב מליסינג פרטי היא מסלול של קניית רכב חדש ללא צורך בהלוואה מהבנק. המימון בליסינג פרטי עובר דרך החכר- החכר היא החברה ממנה אתם קונים שרכשה בעצמה את הרכבים מהיצרן ועובדת כמתווכת ללקוח. על מנת לרכוש רכב בצורה זו יש צורך בהשקעה ראשונית של סכום שנקבע מראש על ידי החברה ואז מעבר ישיר לתוכנית תשלומים קבועה לפרק זמן מסוים. לאחר סיום תוכנית התשלומים על הלקוח לשלם את הפער שנשאר בין הסכום הכולל ששילם עד כה לבין המחיר של הרכב. רוב הזמן תהליך הרכישה הוא חלק מהחוזה אך במקרים מסוימים אין דרישה לרכישת הרכב וניתן להשתמש בתוכנית כמסלול השכרה פרטי.

סכום התשלומים והתשלום ההתחלתי נקבעים ממספר גורמים משתנים, כמו: סוג הרכב, דגם, גיל הנהג, וותק רישיון נהיגה, כמה אנשים נוהגים ברכב, עברות תנועה קודמות, מצב כלכלי, תאונות עבר וכו'. למרות שהמחיר אינו צפוי מראש ויכול להשתנות המסלול שלעצמו די יציב ומשתלם ונותן מענה ישיר לאנשים הרוצים לקנות רכב חדש מהניילון אך אין להם את היכולת הכלכלית לעשות זאת במכה. 

מסלול השכרה לרכב מליסינג תפעולי (עסקי): 

בניגוד לסלול של קניית רכב מליסינג מסלול השכרה תפעולי לרוב משמש כאמצעי להשכרת רכבים למקומות עבודה מסודרים כחלק מתנאי העסקת העובדים. בדרך כלל רכבים מושכרים בצורה זו עם התחייבות מראש להשכרה של כ36 חודשים, בסופם מחזירים את הרכבים לחברת החכר ורק אז ניתן לחדש עסקה, לבנות מסלול השכרה חדש או לסיים התקשרות מול החברה. במסלול זה אין דרשה מהעובד לשלם מקדמה על השכרת הרכב כיוון שבמהלך תקופת ההשכרה הרכב עדיין שייך לחברה.

יתרון נוסף במסלול ההשכרה התפעולי הוא שכיוון שהרכב שייך בצורה רשמית לחברה החברה נושאת בהוצאות הנלוות כמו טיפולים, טסט וכו'. כיוון שהמסלול כולל בתוכו את הטיפולים ואין צורך במקדמה התשלומים החודשיים לרוב יקרים יותר, אך עדיין מדובר בתוכנית משתלמת ונוחה מאוד. 

 שלב התחזוקה, מה מגיע אחרי שסגרתם עסקה?

יש נטייה לחשוב כי המשימה הקשה נגמרה לאחר שבחרתם ורכשתם את הרכב אך כעת מגיע האחראיות של שמירה, טיפול ותחזוקת הרכב. על מנת לשמור על הרכב בצורה המיטבית מומלץ למצוא מוסך רשמי של החברה של הרכב ולהישאר אתו לאורך כל התקופה. מומלץ להיות במעקב קבוע על הטיפולים שהרכב דורש כדי למנוע אי הבנות או הוצאות מיותרות. 

סיכום: 

התהליך של רכישת רכב חדש אינו תהליך פשוט והוא מצריך מחקר ובדיקות מעמיקות בנושא. האפשרויות של קניית רכב מליסינג מקלה מעט על ההוצאות הכלכליות הכרוכות בדבר ומאפשרת מרווח תמרון מסוים סביב ההוצאות החודשיות השוטפות. בנוסף ישנן יתרונות רבים ברכב חדש והבולט שבהם זה העובדה שהם לא מגיעים הרבה למוסך ולא נוטים לתקלות קריטיות.    

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button