טוב לדעתצפה בהכל

מה משמעות החלום שלך ? – הכל על פירוש חלומות

פירוש חלומות מספר לנו מה משמעות האלמנטים,הסיטואציה וכדומה,שראינו וחווינו בחלום שלנו. רוב החלומות שאנו חולמים הם פרי הדימיון שלנו,הפנטזיות שלנו ותת המודע שלנו.

אין אדם שלא חולם במהלך שנתו. במצב שינה סטנדרטית אנו לרוב נחווה יותר מתקופת חלימה אחת בלילה, מה שהוכח באופן עובדתי במהלך המון בדיקות וניסויים שנערכו בנושא על ידי מומחים.
רוב האנשים יזכרו את החלומות שלהם כשיתעוררו ויש כאלה שאפילו ייזכרו אותם לפרטי פרטים, לעומתם יהיו אנשים שיגידו שהם כלל לא חלמו ושאין להם שום זכר לכך כשיתעוררו .
פירוש חלומות מספר לנו מה משמעות האלמנטים, הסיטואציה וכדומה, שראינו וחווינו בחלום שלנו.
רוב החלומות שאנו חולמים הם פרי הדמיון שלנו, הפנטזיות שלנו ותת המודע שלנו.

לפעמים נדמה לנו שפירוש החלומות הן נבואה עתידית תפקיד החלומות שלנו הוא לא לנבא את העתיד למרות שלפעמים ללא ספק מרגיש כאילו הם אכן נבואיים לגמרי יש אנשים אשר סבורים שהחלומות שלנו הם כמעין אות אזהרה כמו למשל מ: מחלות קשות, תאונות ועוד… בהחלט יש גם חלומות מהסוג הזה, אבל ברוב המקרים הם כלל לא יהיו קשורים לבעיות שנפגוש במציאות.

אם קיים בכם הרצון לחקור את עולם החלומות שלכם הגעתם בדיוק למקום הנכון, אתם עומדים לצאת למסע מופלא , בו תזכו להיחשף לסודות הכמוסים ביותר של החלומות. תלמדו המון על עצמכם ועל הפסיכולוגיה הפועלת ,ותגלו את הקשר הישיר בין התת מודע שלכם ובין המודע שלכם מה שעשוי לעזור לכם בפתרון החלום.

בפניכם העולם המסתורי של החלומות, שבו אתם יכולים לשכוח לחלוטין מכל חוקי המציאות. בעזרת מילון החלומות תוכלו להבין טוב יותר את החלומות שלכם ולקבל פירוש טוב יותר למשמעות שלהם . ברגע שתתחילו להבין את החלומות שלכם , תקבלו פרספקטיבה ברורה הרבה יותר על הקשרים האישיים שלכם ,הרגשות האמיתיים שלכם ופרספקטיבה טובה יותר על הבעיות וכן גם על היופי בחיים שלכם. חשוב לזכור כי חלומות הם ייחודיים לכל אדם, לאדם אחר אין את הרקע האישי שלכם, הרגשות שלכם או את החוויות שעברתם. ולכן החלומות שלכם מחוברים אך ורק ל- " מציאות " שלכם . קיימת חשיבות רבה לחיבור לחיים ולחוויות האישיות שלכם כאשר אתם מעוניינים לפרש חלום. 

פירוש חלומות הנפוצים ביותר:


נחש
:
סמל הנחש מופיע כמעט בכל המיתולוגיות בכל העולם. בתרבות המערבית המחשבה הראשונית ביותר קשורה לנחש שהצליח לפתות את חווה לאכול תפוח מעץ הדעת בגן-עדן (וחשף בפניה את סוד התשוקה המינית). תרבויות רבות דווקא מקשרות את הנחש עם איבר המין הגברי ובכך מעניקות לנחש את תואר  הסמל לאנרגיה המינית והרוחנית. ובעקבות כך אחד הפירושים הוא לחשוב מהו היחס שלכם למין ומיניות בכללי ולכן חלום מסוג זה לרוב ייחשב כהצהרה חשובה וברורה בקשר ליחס למין.

אבל קיים גם הסיכוי שמדובר בהתייחסות לבעיה נפשית מושרשת כלשהי. עליכם להתייצב איתנים אל מול אותו נחש ולהתמודד איתו. אם אתם לא מסוגלים להקטין את אלמנט הפחד לרמה שאתם מסוגלים לשלוט בו, יש סבירות שתצטרכו לגשת לייעוץ מקצועי, במיוחד אם החלום חוזר על עצמו כל פעם מחדש. אבל כאמור ייתכן שחיי המין שלכם אינם מלאים ומספקים כמו שהם אמורים להיות.


עכביש:
מדובר בחלום "אימה" מוכר מאוד, בייחוד אצל אנשים הסובלים מפובייה מעכבישים. אזרו אומץ ותתקפו אותו. בנוסף לכך יכול מאוד להיות שאם ראיתם עכביש בחלום, אתם חשים "זרים" או לא קשורים בסיטואציות מסויימות בחייכם. לפעמים העכביש ייצג דמות אם חזקה ושתלטנית בחייכם. (כן ממש כמו האלמנה השחורה)

חיות:
פירוש חלומות על חיות לרוב יבואו לשקף רגשות מסוימים או התנהגות בסיסית אינסטינקטיבית. ראיית חיות בחלום שלכם יכול גם להעיד על כל מיני כישורים או איכויות מסוימות אשר מובאים ליידי ביטוי ביום יום שלכם. על מנת להבין לעומק מה אותה חיה אומרת לגביכם, תצטרכו קודם כל להבין באיזו חיה מדובר? האם היא חיית מחמד חמודה?, האם אתם החיה הטורפת או הקורבן נסו לשאול  את עצמכם האם החלום הפחיד אתכם או שדווקא להפך?


תינוקות/ילדים
:
חלום מסוג זה עשוי לשקף את הצורך שלכם ואת הרצון שלכם לדור המשך או לחילופין על הרצון הבסיסי שלכם להרגיש חום ואהבה או אפילו על תחושת פגיעות שידעתם\לא ידעתם שקיימת בכם. בנוסף תינוקות/ילדים יכולים להיות סימן להתחלה חדשה.

רדיפה:
חלומות על רדיפה הם מהסוג המוכר ביותר ורוב הזמן הם גם החלומות המפחידים ביותר, שהופכים לסיוט של ממש פירוש חלומות מסוג זה הם שאתם מרגישים מאוימים על ידי גורם כלשהו בחייכם. בראש ובראשונה הדבר החשוב ביותר הוא לא לתת לאותם גורמים בין אם מדובר בחיות מפחידות, רוצחים, יצורים על טבעיים ודמויות כאלה ואחרות, לרדוף אתכם גם במהלך חיי היום יום שלכם. הדרך היחידה שבה להתמודד בסיטואציה הזו היא לגלות ממה בדיוק אנחנו מפחדים ובכך גם לפתור אחת ולתמיד את הבעיה.


מוות:
בין אם מדובר במוות של קרוב משפחה או חבר קרוב לרוב זה מסמל שינוי שקרב ובא סיום של משהו אחד והתחלה של משהו חדש.

נפילה:
חלומות על נפילה מעידים על כך שאין אנו מסוגלים "לשחרר" סיטואציה\ או לחוות כישלון או איבוד שליטה.

בגדים ועירום:
יש נטייה לייחס פירוש חלום זה לאי כשירות מינית או הרגשת אשמה מינית. אך לא קיימת הוכחה ממשית שאכן מדובר בכך. חלום על בגדים יכול להעיד על הרצון שלנו להיראות באופן שונה כלפי האנשים חיצונית ואיך היינו רוצים להיראות בעיניהם. אם בחלום אתם משנים סגנון או מחליפים את הבגדים שלכם, ככל הנראה שמדובר בשינוי של סגנון חיים או משהו בסגנון.

מין:
מסמל אינטימיות ותשוקה למיניות. לפעמים חלומות על מין יכולים לתרגם רגשות שאינן במודע. חלומות אלו הולכים להמשיך ולהופיע למשך כל חיינו.


להיות לכוד:
בהחלט מדובר בחלום מפחיד למדיי שבקלות רבה הופך להיות סיוט. חלום זה מייצג את העובדה שאנחנו מרגישים לכודים בסיטואציה בחיינו אולי בעבודה או בזוגיות ואין ביכולתנו לעשות את הבחירה הנכונה.

רצח:
אם חלמתם שרצחתם מישהו, קודם כל תירגעו זה ממש לא הופך אתכם לרוצחים עכשיו. מה שזה אומר שברצונכם "להרוג" חלק מהאישיות שלכם, שלא משתלבת עם הערכים שאתם מאמינים בהם. כמו כן פתרון חלומות על רצח יכול להיות קשור לתחושת עוינות שאתם מרגישים כלפי מישהו אחר.

תינוק
תינוק בחלום הוא סמל לתמימות, חמימות והתחלות חדשות. תינוקות מטבעם מסמלים משהו טבעי ופנימי שנמצא בכם שהוא טהור, פגיע וחסר אונים. אם ראיתם בחלום שהתינוק מחייך אליכם. זה מעיד על כך שהנכם זוכים לחוות אושר טהור. לא נדרש הרבה כדי להפוך אתכם לאנשים מאושרים . תינוק בחלום, מעיד על כך שאתם מודעים לפוטנציאל הנסתר שבכם.

אם ייצא לכם לחלום ששכחתם שיש לכם תינוק, הדבר מצביע על כך שאתם מנסים להסתיר את נקודות החולשה שלכם. אין ברצונכם לתת לאחרים לדעת על החולשות שלך. בנוסף לכך שכיחת תינוק מייצגת היבט של עצמכם שנטשתם או שמתם בגלל מה שנקרא "מרוץ החיים". החלום בהחלט יכול לשמש כתזכורת נהדרת לכך שהגיע הזמן שלכם להחזיר לעצמכם את תחומי העניין, התחביבים או המטרות שהצבתם לכם. החזקת תינוק מציגה כמעין אנלוגיה להחזקת חלק ישן בחייכם שבו חשתם מעולים יותר.

תינוק בוכה מעיד על חלק מעצמכם שהוזנחו ודורשים טיפוח מצדכם . וגם מייצג את המטרות הלא ממומשות שלכם ותחושה של מחסור בחייכם.

ראייה של עצמכם או של אדם אחר כתינוק בחלום שלכם מתייחס לרצון שלכם להיות מטופלים ומטופחים אבל קיימת סבירות שהחלום אומר שאתם או אדם אחר מתנהגים בצורה ילדותית.

מוות תינוק בחלום שלכם מסמל  סוף של משהו שהיה פעם חלק ממכם .אם אתם חולמים על כך שאתם מנסים להנשים תינוק מת, הדבר אומר שאתם מסרבים בתוקף לעבור לשלב חדש בחייכם על ידי האחזות בעבר שלכם.


לידה
פירוש חלומות שבו אתם יולדים או רואים אדם אחר יולד מעידים על כך שאתם בעצם "יולדים" מעצמכם רעיון חדש או פרויקט חדש. זה גם מייצג גישה חדשה, התחלות חדשות או אירוע גדול. לעומת זאת החלום מפנה תשומת לבכם אל הילד הפנימי שבכם ואת הפוטנציאל שלו לגדול ולהתפתח.

אם חלמתם שאתם יולדים תאומים, הדבר מייצג רעיונות הסותרים אחד את השני. ואם אתם יולדים רביעייה בחלומכם, זה מעיד על כך שאתם בתהליך של שינוי חיובי שיגרום לכם להרגיש שלמים שוב. פרשנות קצת ישירה יותר של חלום מסוג זה יכולה להדגים את הרצונות והחרדות מאירוע לידה או הציפייה שאירוע כזה יתרחש.

לחלום שהתינוק נפטר במהלך הלידה מעיד על כך שיש לכם קושי להיכנס להריון .
החלום עשוי לשקף גם את החרדה שלכם מטיפול בתינוק.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button