עבודה מהביתצפה בהכל

נדל"ן דיגיטלי – איך משקיעים בנכסים דיגיטליים במטהוורס (Metaverse)

העולם שלנו מתקדם יותר מאי פעם לעבר הדיגיטל, נדל"ן דיגיטלי הוא הדבר הבא שמשקיעים רבים ירוצו לעברם, ואיפה תיהיו אתם?

זה הגיעה יותר ממהר מהצפוי, ניתן כבר עכשיו לרכוש נדל"ן דיגיטלי בפלטפורמות שונות בהם OpenSea ו-Decentraland. שני הפלטפורמות האלו הן הראשונות המציעות לרכוש מוצרים דיגיטליים שונים כגון מוזיקה, אומנות, מוצרי אופנה שונים ועכשיו גם נכסים.

לרובינו זה עדיין לא מובן מה הערך של מוצרים ונכסים בעולם הדיגיטלי… מה כבר אפשר לעשות עם נכסים לא מוחשיים? לפני שנסביר לכם תצטרכו להבין לאן הרוחות נושפות. 

אולי שמעתם ואולי לא פייסבוק שינו את שם החברה שלהם למטה (Meta) שזה קיצור של מטהוורס (Metaverse) פרויקט הדגל הבא של ענקית הטכנולוגיה בתחום רשתות החברתיות. מה שזה אומר לכולנו שבעשור הקרוב השימוש בעולם הווירטואלי יתפתח ויזנק למספרי משתמשים מטורפים. כאשר יש עולם ווירטואלי שלם יש גם נכסים לבקר בהם שאנשים אחרים בנו, כמו נדלן לכל דבר.

למה שאנשים ישקיעו בנדל"ן דיגיטלי במטהוורס(Metaverse)?

ניתן לכם דוגמא שככל הנראה אם יש לכם ילדים אתם מכירים מקרוב. כמה פעמים השנה רכשתם לילדים שלכם משהו בתוך משחק מחשב? אולי אתם אישית לא רכשתם להם… אבל נגיד לכם עובדה אחת מאוד חשובה – ממחקרים שבוצעו בשנת 2021 מכירת נכסים בתוך משחקי מחשב (רק מחשב) הגיעו לרווחים של $30,000,000,000 דולר וב-2022 צפוים כמעט להכפיל את עצמם ולהגיעה ל-$50,000,000,000.

מה זה קשור למטהוורס? זה יהיה לגמרי אותו הדבר, בעיקר כאשר החזון של מטה שאנשים יעבדו במשרדים, ילכו לקניונים דיגיטליים, יצאו לבילוים ביחד וכד' כך שבמקום קהל של בעיקר ילדים במטהוורס יהיו אנשים מכל השכבות ומכל הגילאים. 

מהו החזר ההשקעה בעולם הדיגיטלי?

הכל יהיה פחות או יותר תלוי במה תשקיעו ועד כמה אתם מתמצים בתחום, אנשים בעלי ניסיון בעולם הקריפטו, יהיו עם  יתרון משמעותי על כל השאר כי המטבע שיהיה בשימוש בעולם הווירטואלי לרכישת נכסים יהיה בקריפטו.

כמשקיעים תוכלו לרכוש "חלקת אדמה" ממש כמו בחיים האמיתיים ולבנות עליהם מה שתרצו – קניונים, היכלי תרבות, מוזיאונים ולמכור כניסות לתערוכות, פסטיבלים ואולי תרצו לבנות חנות ולמכור מוצרים פיזיים שישלחו לאותם לקוחות הישר לביתם. בשורה התחתונה האמצעים שיעמדו לרשותכם להרוויח יהיו אין סופיים. 

ניתן לכם דוגמא: הזמר סנופ דוג במימים אלו מפתח את ה"SnoopVerse" – עולם הגיימינג ופנאי משלו בתוך עולם המטהוורס. על פי הזמר הרעיון מאחורי ה"Snoopeverse" זה לתת מקום אקסקלוסיבי למעריציו להגיעה להופעות פרטיות, להיפגש ולדבר עם האומן, ולהנות כולם ביחד. כבר אחרי כמה חודשים מעריץ שלו בשם P-Ape רכש "חלקת אדמה" בתוך אזור הווירטואלי שלו ב-$450,000.

בנוסף השנה נרכש ב-$2.800.000 "חלקת אדמה" במטהוורס על ידי Tokens.com על מנת לבנות במקום את "מחוז האופנה" הראשון בעולם הווירטואלי. ורכישות כאלו מתבצעות באופן יום יומי על ידי משקיעים רבים שכבר הבינו את הפוטנציאל הטמון בעולם החדש והנפלא הזה שגודל לנו ממש מול האף. 

איך לרכוש נדל"ן דיגיטלי ב-Metaverse 

שלב #1 – פתיחת ארנק דיגיטלי 

בעולם הזה השקלים והדולרים שלכם לא מקבלים חשיבות, כל רכישה תתבצע אך ורק במטבעות דיגיטליים. כדי שתוכלו להמיר את השקלים והדולרים שלכם למטבעות הרלוונטיים אתם צריכים ארנק דיגיטלי. בכל פלטפורמה מקבלים מטבעות אחרים והמטבעות לא ניתנות להמרה.

שלב #2 – בחירת פלטפורמה לרכישה הנכסים

לאחר שפתחתם ארנק דיגיטלי משלכם, יהיה לכם כמה אפשרויות. תוכלו לרכוש ישירות מפלטופרת המטהוורס ב-Decentraland וב-SandBox או שתוכלו להשתמש בספקים צד ג' כמו OpenSea ו-NoNFungible.

אם אתם חדשים בתחום השקעות נדל"ן דיגיטלי כדי שתתחילו דווקא מפלטפורמות צד ג'. פלטפורמות אלו נותנות את האפשרות לחפש "חלקות אדמה" בלי לקפוץ מפלטפורמה לפלטפורמה ולהתחבר כל פעם מחדש בפלטפורמות השונות כדי להגיעה לנכס הרצוי. 

בנוסף פלטפורמות אלו נותנות את האפשרות לראות כמה יעלה כל נכס ונכס על פי המטבע שלכם (שקלים, דולרים) כך שאם אתם חדשים בתחום זה יכול מאוד לתרום להבנה של הסכומים אותם אתם משקיעים מאחר ולכל מטבע דיגיטלי יש ערך שונה לגמרי. 

לאחר שרכשתם קצת ניסיון, תעברו בהקדם לרכוש ישירות ממטה Decentraland ו-Sandbox, מאחר והם מציעים יותר שקיפות נתונים, כך שתוכלו לדעת איזה שירותים יציעו בסביבה שלכם ומי יהיו השכנים שלכם.

שלב #3 – הגשת הצעה וסגירת עסקה על נדל"ן דיגיטלי הראשון שלכם

בעולם האמיתי סגירת העסקה זהו החלק הקשה בכל התהליך. בנדל"ן דיגיטלי זה בדיוק הפוך, לפחות נכון לעכשיו. ברגע שמצאתם את הנכס רלוונטי כל מה שעלייכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור ולרכוש את המוצר. במטהוורס אין דבר הנקרא הערכות מחירים (שוב נכון לעכשיו) למרות זאת כן יש אפשרויות בהם תוכלו להציעה הצעות מחיר שנראות לכם הוגנות. 

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button