עבודה מהביתצפה בהכל

עבודה מהבית היתרונות שאתם חייבים להכיר

עבודה מהבית יש הרבה יתרונות, לפחות פעם אחת בשבוע זה ברכה העובד נהנה מגמישות העבודה ומאיזון בריא יותר בין עבודה לחיים אישיים הכולל חיסכון

לעבודה מהבית יש הרבה יתרונות, לפחות פעם אחת בשבוע זה ברכה העובד נהנה מגמישות העבודה ומאיזון בריא יותר בין עבודה לחיים אישיים הכולל חיסכון הנסיעה הלוך וחזור לעבודה ניהול עצמי של הזמן ועוד הרבה יתרונות, בנוסף להכול המעסיקים רק ירוויחו מכך בעלויות והוצאות על הציוד המשרדי, החזרי נסיעות וכדומה.

המעבר לעבודה מהבית לפחות פעם אחת בשבוע יתרום לעובד לשיפור במצב הרוח והדבר הזה יוביל להפחתה גם בעומסים בכבישים וגם צמצום הזמן עמידה בפקקים בעיקר עבור העובדים שאין להם את האפשרות לעבוד מהבית. בנוסף הפחתת העומס בכבישים וזיהום האוויר הפחתת התמותה בתאונות הדרכים.

הגישה שהייתה מקובלת עד היום הייתה שמעבר לעבודה מהבית לפחות פעם אחת בשבוע, מסייעת לצמצום פערים כלכליים זהו דבר שמסייע בין שילוב אוכלוסיות נוספות בשוק העבודה למשל תושבי הפריפריה אנשים עם מוגבלות אימהות ואבות לילדים קטנים שמקשים להגיע למקום עבודה ולצאת ממנו בזמן על מנת לאסוף את הילדים מהמסגרות ולעבוד בשעות גמישות יותר.

אבל אחרי שנערכו הרבה סקרים בארץ וגם בעולם, התוצאות הציגו דווקא תמונה שהיא די מטרידה שאותם העובדים אשר מתאפשר להם לעבוד מהבית הם בעיקר אותם העובדים החזקים אשר קיבלו השכלה גבוה ורמת שכר גבוה, בעוד שהעובדים היותר חלשים מועסקים לרוב במשרות שאינן ניתנות לביצוע מהבית כגון מלצרים, עובדי ניקיון, מוכרים בחנויות פועלים ועוד.

באחריות הממשלה הן כמעסיק הגדול ביותר והן כמובילת המדיניות הכלכלית–חברתית להבטיח שהמהלך של הגדלת שיעור העובדים מהבית לא יביא להגדלת אי-השוויון באמצעות הבטחת חיבור אינטרנט ראוי לכלל אזרחי המדינה, כולל תושבי הפריפריה הרחוקה (גיאוגרפית וחברתית), קידום מהלכים שיבטיחו מחשב ותנאי עבודה סבירים לכל עובד שיעבוד מהבית והסדרת החקיקה בתחום, לרבות התייחסות לסוגיית הצורך בפינת עבודה בתכנון הדירות העתידי. זאת, כדי להבטיח התמודדות טובה יותר עם האתגרים שטומנת בחובה העבודה מהבית.

אפילו שמדובר על עבודה מהבית וזה די נגיש ונוח עדיין קיימים המון אתגרים מעבודה מהבית כגון: אין הפרדת גבולות בין העבודה לפנאי, קיימת גלישה בשעות העבודה לשעות פחות שגרתיות תחושת בדידות, פגיעה בעבודת הצוות עבודה ללא התנאים הרגילים והבסיסים שאתם רגילים אליהם.

לסיכום היתרונות שאתם בסופו של דבר צריכים להכיר –

  • זמן הנסיעה הלוך וחזור לעבודה תמיד יש את המאחרים שכולם רגילים אליהם והטענה שלהם היא שנתקעו בפקקים האוטו התקלקל ועוד כל מיני סיבות כאלה ואחרות. אבל ברגע שהעבודה מתבצעת מהבית הבעיה הזאת אינה קיימת יותר.
  • בדרך כלל את השיחות אשר קשורות לעבודה אתם מבצעים בעמדת העבודה שלכם או מהמשרד בו אתם יושבים, בזמן שתעבדו מהבית הבית שלכם לרשותכם ואפשר לבצע את אותם השיחות על כוס קפה במרפסת או מהמטבח בנחת וברוגע.
  • ארוחות הצהריים בזמן עבודה מהבית אין צורך לצאת להפסקות ולהדפיס כרטיס או לקיים מריבות מי לקח למי אוכל מהמקרר והתבלבל מי אוכל בפה פתוח כל זה לא קיים בזמן שאתם מבצעים את עבודתכם מהבית.
  • בזמן שאתם במשרד סביבת העבודה שלכם היא לא רק שלכם ויש סביבכם המון רעש כי אינכם לבד שם חלק מהעובדים יכולים לדבר אחד עם השני ברעש וזה בהחלט מפריע, אבל בזמן עבודתכם מהבית כל המגרעות האלה נעלמים ואף לא קיימים אתם יכולים לעבוד בשקט שלכם מבלי שאף אחד יפריע.
  • צורת הלבוש בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו חייב להיות נאה ומסודר בבית אתם יכולים להתלבש בבגדים נוחים כמובן שהמון ממליצים להתלבש מכובד אפילו שאתם בבית על מנת לא לשבור את השגרה הרגילה שלכם וגם בזמן שיחת צוות בזום ללבוש לבוש שמתאים לעבודה אבל זה לא אומר שאתם חייבים לעשות מה שאומרים.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button