ויראלי ברשתצפה בהכל

שוד קריפטו נוסף – האקרים פרצו לענקית הקריפטו היפנית

חברת המרה המתמחה במטבעות דיגיטליים ליקיוד (liquid) חטפה מכה של 100 מיליון דולר על ידי האקרים שפרצו למערכת ומצמצמת נזקים

החברה היפנית ליקוויד הודיעה שמספר גדול של ארנקים דיגיטליים נפרצו. זהו השוד השני השבוע בשוק מטבעות הקריפטו. שבועה שעבר חברת פולי נטוורקס (Poly Networks) הייתה במרכז פרשת שוד של 600 מיליון דולר.

מחשבון הטוויטר של ליקוויד נמסר שארנקים רבים נפרצו ושהחברה ברגעים אלו מעבירה את כל מטבעות הקריפטו מארנקים החמים לארנק הקר שלהם על מנת לשמור על המטבעות קריפטו עד שימצא הפתרון. ארנקים חמים ארנקים שמבוססים ברשת ובנויים על מנת לתת גישה לבעליו לגשת אליו מכל מקום אשר ירצה, ארנקים קרים לעומת זאת אלה ארנקים שמבוססים על כונן קשיח כגון דיסקאונקי ששומרים את המידע ביעילות רבה יותר אך עם גישה מוגבלת. 

בנוסף חברת ליקיוד הודיעה שהיא עוקבת אחר הכסף הגנוב ועובדת מול חברות המרה אחרות על מנת להקפיא העברות ולהחזיר את הנכסים לבעליהם. 

ליקוויד נוסדה בשנת 2014 ועובד ב-100 מדינות שונות, החברה משרתת מיליוני דולרים של לקוחות מסביב לעולם. 
 החברה נמצאת בין 20 חברות ההמרה הגדולות בעולם לפי הכסף היומי המוחלף בהם, זאת על פי מידע שנאסף
ב-  CoinMarketCap data.
שבועה שעבר נשדד על ידי האקרים 600 מיליון דולר מהבלוק צ'יין של פולי נטוורק (Poly Network). האקרים גילו פרצת אבטחה והשתמשו בה לטובתם. מהחברה אז נמסר שזה הסכום הגדול ביותר שנשדד ממערכת חוץ-בנקאית  בהיסטוריה האנושית.

מאז הפריצה האקר ידועה בשם אדון כובע לבן (Mr. White Hat), החזיר 427 מיליון דולר מה נכסים הגנובים. 

ליקוויד היא לא החברה היחידה שנפגעה משוד מהסוגים הזה. ב2014 חברת מטי גוקס (MtGox) התמוטטה לאחר ששווי של כחצי מיליארד דולר בביטקוין נעלמו כמו גם קוינצ'ק (CoinCheck) נפרצה ושדדה ב530 מיליון דולר בשנת 2018. בעשור האחרון שודדים הפסיקו להתמקד בבנקים ומקומות פיזיים ובמקום התחילו לחפש מקומות אינטרנטיים הניתנים לפריצה אם זה כרטיסי אשראי, שיחות הונאה, מטבעות קריפטו, ראנסומוורים (Ransomewares), סקסטורשיון (Sextortion) כך שנראה שזה לא הסיפור האחרון שאנו נשמע על שודי ענק ברחבי האינטרנט שהאופציות בו אין סופיות. 

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button